contact-banner

PERAPOLE E-SATINALMA PLATFORMU'NUN KATKILARIYLA
DÜZENLENEN STRATEJİK SATINALMA DERNEĞİ ZİRVESİ’NDE
TEDARİK ZİNCİRİ KRİZLERİNE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Stratejik Satınalma Derneği (SSD) tarafından 27 Nisan Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilen 3. Stratejik Satınalma Derneği Zirvesi’nde satınalma profesyonelleri ve uzmanlar tedarik zincirlerinde son yıllarda yoğunlaşan sorunlar ve alınması gereken risk yönetimi önlemlerini rekor katılımla değerlendirdi

PeraPole e-Satınalma Platformu'nun "Platin Sponsor" olarak desteklediği ve satınalma ve tedarik zinciri profesyonellerinin yoğun ilgisi ve rekor katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirilen 3. Stratejik Satınalma Derneği Zirvesi’nde dünya genelinde son yıllarda yoğunlaşan tedarik zinciri sorunlarına çözüm yolları elle alındı.

“Yılmaz Satınalma ve Tedarik Zincirlerinde Risk Yönetimi” başlığıyla hayata geçirecek zirvede, konuşmacılar iktisat uzmanı Mahfi Eğilmez, Koç Holding’in eski İcra Kurulu Başkanı Turgay Durak ve Ahbap Derneği Kurucusu sanatçı Haluk Levent satınalma yönetici ve uzmanlarına ufuk açıcı bilgiler verdi ve soruları cevapladı.

Zirveyi Platin Sponsor olarak destekleyen kuruluşlar arasında yer alan Epal Türkiye, Fanuc, Hansa Flex, PeraPole ve Trio Mobil, stantları ve çeşitli etkinlikleriyle toplantıyı zenginleştirdi.

SSD Yönetimi Kurulu Başkanı Evren Cibelik, “Geçirdiğimiz zorlu dönemlerde satınalma konusunda büyük deneyimler edindik. Pandeminin ardından gelen ekonomik istikrarsızlıklar, resesyon kaygıları, yakın bölgemiz ve küresel ölçekte süregelen jeopolitik gerginlikler ve ticaret savaşlarının tedarik zincirleri üzerindeki gölgeleri devam ediyor” dedi.

Cibelik, bu zorlu koşullarda işletmelerin ayakta kalmak ve rekabet güçlerini korumak için tedarik zincirlerinde çevik yaklaşımlar benimsediğini ve giderek ivme kazanan teknolojik gelişmeler ve dijital dönüşümün tedarik zincirlerine entegre edilmesinin de çok önemli olduğunu söyledi.

Bu Yıl Zirvede “Kadınlar” Vurgulandı

Zirve kapsamında düzenlenen “Sanayide Kadın Liderler” konulu panelde SSD Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurt & Partners Yönetici Ortağı Avukat Özlem Kurt moderatörlüğünde, Faydasıçok Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selcen Faydasıçok, Daikin Yeşilyurt Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Yeşilyurt, Kagider Teknoloji ve Dijitalleşme Yönetim Kurulu Üyesi Ahu Bade Özkan ve Kurtsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Kurt konuşmacı olarak yer aldılar.

İstanbul Crowne Plaza Asia Hotel’de tam gün süren zirve programında konuşmacıların satınalmaya ilişkin bilgi ve deneyimlerini sektörel bazda ve soruların da cevaplandığı interaktif oturumlar yoluyla aktarmalarının yanı sıra sektör profesyonelleri tanışma ve ağ oluşturma olanaklarını değerlendirdi.